Tīklošanās nozīme un gaidāmais Valentīndienas pasākums
12.februārī “Zoom” platformā satiksies divu fakultāšu studenti LU BVEF SP un LU JF SP rīkotajā pasākumā “Biznesmenis meklē juristu”. Šis Valentīndienas tematiskais pasākums piešķir studentiem iespēju paplašināt savu kontaktu loku un nodarboties ar “networking”, kas ir ļoti svarīgs mūsdienu darba un studiju vidē.
Mūsdienās darba vidē, it īpaši uzņēmējdarbībā, par to daudz tiek runāts, bet nebūt ne katrs spēj izprast šī jēdziena būtību.
Tīklošana jeb “networking” ir sociāla un profesionāla darbība, kuras mērķis ir nodrošināt ar draugu un paziņu loka palīdzību, kuri strādā vai kuriem ir sakari noteiktā jomā, pēc iespējas ātrāk un efektīvāk atrisināt sarežģītas dzīves problēmas un uzņēmējdarbības jautājumus. Tajā pašā laikā tīklu veidošanas būtība ir uzticības un ilgtermiņa attiecību veidošana ar cilvēkiem, kā arī savstarpēja palīdzība. Profesionālajā izaugsmē diemžēl bieži vien nav iespējams izlauzties caur karjeras griestiem bez labu kontaktu palīdzības.
Biznesa kontaktu tīkla veidošana sākas ar ilgstošu un veiklu saziņu ar interesējošo personu. Nepiespiestā gaisotnē var uzzināt vairāk par sarunu biedra nodarbošanos, pastāstīt par saviem darījumiem vai projektiem, uzklausīt cita viedokli un dalīties pieredzē. Šāds kontakts ir noderīgs kā jums, tā arī sarunu biedram. Pareiza vide atvieglo karjeras veidošanu, motivē strādāt un saīsina panākumu gūšanas laiku.
Tīklošana nav vienkāršs pasākums. Ir nepietiekami tikai izveidot biznesa sakarus, tie ir jāmāk uzturēt – savādāk par jums aizmirsīs. Turpretim sevī vērstiem cilvēkiem biznesa komunikācija sociālajos tīklos var kļūt par alternatīvu klātienes konferencēm un biznesa sanāksmēm. Labi sastādīts apkārtējais loks ļauj ietaupīt laiku biznesa problēmu risināšanai, padarīt dzīvi spilgtāku un savu nodarbi veiksmīgāku, palielināt motivāciju, jo komandā vienmēr ir vieglāk sasniegt augstus mērķus un kāpt karjeras kalnā.
Tā kā šāda pasākuma rīkošana abu fakultāšu SP ir jauna pieredze, nolēmām noskaidrot, kāpēc šis pasākums ir svarīgs abām fakultātēm?
“Šis mūsu pašpārvaldes sasaukumam ir pirmais lielais tiešsaistes pasākums, kurš ir ļoti svarīgs, lai saprastu, kā vispār virzīties tālāk šajā visai interesantajā stāvoklī. Mēs vēlamies pierādīt, ka Valentīndienas garu var rast arī klātienē netiekoties kā dalībniekiem, tā organizatoriem,” stāsta Nauris Osis, LU BVEF SP priekšsēdētājs, “nekad dzīvē nenāk par sliktu iepazīt jaunus cilvēkus un iegūt kontaktus! Dzīve bez cilvēkiem un komunikācijas ir pilnīgi bezjēdzīga, tādēļ jebkura iespēja satikties un parunāt ar jauniem, nepazīstamiem cilvēkiem ir jāizmanto! Runājot par dažādām jomām, es spēju iegūt zināšanas un paskatīties uz dažādām lietām no pilnīgi cita skatpunkta.”
“Tieši attālināto studiju laikā esam sapratuši cik liela vērtība piemīt starpkursu kontakta attīstībai. Esam viena universitāte un savstarpēji pasākumu mums ir samērā maz. Valentīndienas pasākums ir devis mums iespēju vienam ar otru dalīties ar mūsu dažādajām pieredzēm. Uzskatu, ka BVEF sadarbība ar JF ir solis pareizajā virzienā,” apgalvo Edvīns Aleksandrs Rubīns, LU BVEF SP priekšsēdētāja vietnieks, “es ļoti ceru, ka šis pasākums palīdzēs studentiem iziet ārpus savas komforta zonas un iegūt jaunas draudzības. Veiksmīgs pasākums varētu atvērt durvis ciešākai sadarbībai mūsu pašpārvalžu nākotnēs. Strādājot ar JF organizatoriskajā procesā, esmu ieguvis ļoti noderīgu pieredzi un ceru, ka nākotnē sadarbība turpināsies.”
“Draudzība starp fakultātēm ir bijusi svarīga vienmēr, tomēr īpaši tagad, kad socializēšanās, kopā būšana un studentu dzīve nav īstenojama kā ierasts. Ceru, ka pandēmija mūs savienojusi jaunā tradīcijā, kuru JF un BVEF godinās arī turpmākos gadus. Vēlu, lai katram biznesmenim izdodas atrast savu īsto un vienīgo juristu!” ar smaidu sejā saka Beāte Petrone, LU JF SP priekšsēdētāja. Uz jautājumu, kāpēc “networking” ir svarīgs viņai, Beāte atbild: “ Es esmu cilvēku cilvēks. Es ticu, ka visa pamatā ir cilvēks kā vērtība un jebkādi panākumi kā personīgajā, tā profesionālajā dzīvē izriet no Tavas attieksmes pret Taviem apkārtējiem cilvēkiem. “Networkings” tādējādi, manuprāt, ir pamats veiksmīgai, uz komandas darbu balstītai nākotnei mums visiem.”
LU JF SP priekšsēdētājas vietnieks Dāvis Dejus uzskata, ka pasākums ir svarīga sadarbības iespēja ar citu fakultāti un laba laika pavadīšanas iespēja pandēmijas apstākļos ar citas fakultātes studentiem.
“Jo vairāk kontaktu tīklā, jo vieglāk kaut ko var virzīt uz priekšu,” spriež Dāvis.
Tāpēc nepalaid garām iespēju un lietderīgi izmanto 12.februāri, lai satiktu jaunus draugus, jautri pavadītu laiku un dibinātu kontaktu ar cilvēkiem, kas nākotnē spēs tev palīdzēt tavā profesionālajā darbībā!