Pavisam drīz, 2022. gada 11. februārī, notiks jau otrais Valentīndienas pasākums, kuru rīko LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes un Juridiskās fakultātes studentu pašpārvaldes. Šī ir iespēja nodarboties ar tīklošanu (networking), atrast gan sadarbības partnerus, gan draugus. Pasākuma attālinātai norisei ir gan problēmas, gan priekšrocības. Kā tieši attālinātā situācija ietekmē dalībnieku iesaisti?
Nesenā pētījumā[1] tika salīdzinātas atšķirības cilvēku iesaistei pasākumos un secināts, ka nozīmīgu izmaiņu klātienes un neklātienes pasākumos nav, bet ir redzams pozitīvs efekts – cilvēkiem ir vieglāk komunicēt savā starpā, jo nav tik liels satraukums kā satiekoties ar jauniem cilvēkiem.
Kā papildus plusu saziņai attālināti var minēt iespēju iepazīt cilvēkus no dažādām vietām, jo pasākums nav ģeogrāfiski bāzēts. Tas ļauj kontaktēties ar cilvēkiem dažādās valstīs vai kontinentos (piemēram, ar ERASMUS studentiem), bet arī palīdz attīstīt savas prezentēšanas prasmes.
Uzrunājot BVEF SP priekšsēdētaju un JF SP kultūras komisijas vadītāju par tīklošanu attālinātajā situācijā, tika noskaidrots viņu viedoklis – vai attālinātais pasākums sniedz pozitīvu vai negatīvu efektu?
“Iespējai organizēt starpfakultāšu pasākumu attālināti, manuprāt, ir pat lielāks ieguvums nekā klātienē,” savu viedokli izsaka Nauris Osis (BVEF SP). “Kas zina, kāda būs atsaucība un vēlme divu fakultāšu studentiem sanākt un meklēt savu biznesmeni vai juristu? Tomēr, katram atrodoties savā komforta zonā un bez tik lielas ikdienas komunikācijas kā pirms gadiem, cilvēki ir gatavi meklēt arvien jaunas iespējas, kā tīkloties un paplašināt savu kontaktu loku. Tā ir attālinātā burvība, kas spēj mūs vienot vairāk nekā jebkad agrāk!”
“Manuprāt, klātienes pasākumus nav iespējams aizvietot. Nenoliedzami, tā ir cita atmosfēra! Taču nevarētu pilnīgi apgalvot, ka neklātienes pasākumi sniedz negatīvu efektu – īstenībā tieši pretēji. Mainīgie apstākļi pasaulē ir ļāvuši cilvēkiem pielāgoties attālinātajam formātam, un interneta vide ir devusi iespēju realizēt un/vai ierasties uz neskaitāmiem, patiesi aizraujošiem notikumiem, “ atklāj Krista Čistjakova (JF SP). “Savā veidā neklātienes pasākumos varam ne tikai pilnveidot savas komunikācijas prasmes, bet arī uzzināt kaut ko jaunu vai pat iepazīt kādu labu draugu. Tagad vien klikšķa attālumā varam piedalīties dažādās aizraujošās aktivitātēs, klausīties interesantas diskusijas un sarunāties videozvanā ar saviem domubiedriem. Pats grūtākais jau ir saņemties izkāpt no gultas un pievienoties pasākumiem. Apkopojot visu iepriekš minēto, neklātienes vide paver jaunas tīklošanas iespējas, jo savas mājas komfortā varam iepazīt jaunus draugus un neierastā veidā pavadīt lielisku vakaru!”
Jautājuma nav – pievienoties pasākumam attālināti ir privilēģija, kuru pat pirms pāris gadiem neviens nevarēja paredzēt un iedomāties. Varbūt tieši šis ir iemesls jau pēc nedēļas pievienoties pasākumam “Biznesmenis meklē juristu”?
[1] Baumann, L., Utz. S. Professional networking: Exploring differences between offline and online networking. Cyberpsychology: Journal of Psychosocial Research on Cyberspace. Vol. 15, No. 1, 2021, 20 lpp. [Pieejams: https://cyberpsychology.eu/article/view/12562]